Projekt kotelny na dřevo, dřevoplyn s ekologickým kotlem

Projekt kotelny zpracovává náš zkušený projektant. Nemáme vazbu přímo na konkrétního výrobce a proto jsme schopni nezávisle navrhnout vhodný typ kotle.

Při návrhu – projektu nového kotle na dřevo provedeme výpočet tepelných ztrát domu. Nejlépe na základě stavebního projektu ve formátu DWG. Pokud nemáte dokumentaci stavby, provedeme zaměření stávajícího stavu. To sice navýší cenu, ale kvalitní výpočet tepelných ztrát je pro návrh kotle nutný, povede k následným úsporám paliva a správnému návrhu objemu akumulačních nádob.
Při výběru kotle na dřevo budeme také sledovat jeho emisní třídu.

Na trhu už se nesmí nabízet kotle nízkých emisních tříd a do budoucna se podmínky dále zpřísní. Účinnost kotle kolem 90% je také důležitá. Velký objem nakládací komory zajistí delší výdrž vytápění na jedno naložení paliva. Dalším důležitým faktorem při návrhu – projektu je výrobcem předepsaná teplota zpátečky (zpětné topné vody do kotle), kterou je nutno dodržet pro dodržení záruky. Aktuální informace Vám do projektu topení zpracujeme.

Výrobci kotlů na dřevo, dřevoplyn dnes nabízí kotle na kusové dřevo, kotle kombinované – kusové dřevo / pelety, peletové kotle. Kotle na kusové dřevo je nutné provozovat s akumulační nádobou. Peletové kotle je možno provozovat bez akumulační nádoby. Objem akumulace navrhneme na základě výkonu kotle.

Cena projektu topení.
Pokud dostaneme dostatečné stavební podklady, ponechá se stávající rozvod potrubí topné vody a otopná tělesa, bude obvyklá cena projektu kotelny s výpočtem tepelných ztrát RD kolem 10.000,- Kč bez DPH. 

Projekty provádíme po celé ČR.
Kotel na dřevo je možné dodat od výrobců Atmos, Attack, Benekov, Dakon, OPOP, Rojek, Viadrus, Verner a další.