Vytápění novostavby rodinného domu Kyselovice, okre Kroměříž

Projekt řeší vytápění dvoupodlažního rodinného domku. Majitelé naši firmu požádali abychom nainstalovali a zrealizovali podlahové topení do obou podlaží tohoto objektu.

Celá obytná část je vytápěná podlahovým vytápěním firmy GIACOMINI typu R553FKA, kde do obou koupelen byl přidán otopný žebřík KORALUX Rondo Max - M. Ovládacím prvkem tohoto systému jsou prostorové termostaty, umístěny v místnostech po objektu značky GIACOMINI K 494 s bateriemi. Systém podlahového vytápění je rozšířen o termopohony GIACOMINI R473. Rozvody tepla po místnostech zajišťuje jeden rozdělovač GIACOMINI R553FKA 8 cestný v každém podlaží, který je umístěn ve stěně a uložený ve skřínce.

Hlavním zdrojem tepla tohoto objektu je teplovodní krb ROMOTOP KV025 o výkonu 12kW s vedlejším zdrojem elektrokotel ROTHERM RAY 9K. Krb je umístěn v obývacím pokoji. Teplo se akumuluje v akumulační nádrži o objemem 750l a vnitřním zásobníkem o objemu 140l, který slouží pro přípravu teplé vody typu Dražice NADO 750/140. Pojistným zařízením je navržena expanzní nádoba Reflex NG 140/6.

Celý systém je řízen venkovním čidlem umístěn na fasádě SIEMENS QAC34/101.