Projekt topení domu bungalov 4+kk

Obrátili se na nás mladí manželé s radou o úsporné vytápění domu bungalov 4+kk. Na osobní schůzce jsme se seznámili se stavební koncepcí domu:

  • Užitná plocha domu 125m2
  • Dispozice 4+kk
  • Obvodové zdivo tvárnice Ytong 375mm, zateplení 140mm.
  • Podlahy izolace 150mm
  • Místo stavby: Brno venkov
  • Podkladem byl: stavební projekt domu ve formátu AutoCAD, soubor DWG.

Požadavek zněl jasně – nechceme topení na plyn (kondenzační kotel a plynový sporák). Chceme vytápět jednoduše elektřinou. Paní domu si přála v kuchyni indukční varnou desku. Co nám poradíte?

Po zvážení finančních možností, návratnosti atd. jsme po dohodě zvolili do projektu topení elektrokotel Protherm Ray. Tyto elektro kotle umí zobrazit okamžitý výkon kotle, tlak v systému, teplotu vody, nastavení ekvitermní křivky, nastavení teploty teplé vody TUV, ovládání signálem HDO. Kotel má několik topných článků a je vybaven funkcí plynulé modulace výkonu. Z výroby jsou vybaveny možností ovládání pokojovým termostatem a jsou upraveny pro ohřev topné vody pro podlahové vytápění. Pro nás při použití s podlahovým topením nejlepší volba.

Plochu domu jsme navrhli vytápět nízkoteplotním podlahovým topením. Je to úsporná varianta s obrovskou tepelnou pohodou. Příjemné teplo od nohou si užijí hlavně děti při hraní a zimomřivé ženy :-). Tepelné ztráty domu jsou spočítány přesně po místnostech a zákazník se tak vyhne problémům s neodbornými dodavateli, kdy pak půlka domu netopí.

Vypracováním projektu došlo k velké investiční úspoře za zbudování plynové přípojky a komínu pro plynový kotel. Také je to obrovská úspora času při organizaci stavby kdy topenář, zedník i elektrikář ví stavební řešení, znají použité materiály na topení a nezatěžují investora zbytečnými dotazy co a jak mají udělat.

Celý projekt topení domu bungalov 4+kk byl zpracován v termínu do jednoho měsíce od uhrazení zálohy. Cena projektu se dle velikosti pohybuje kolem 15.000,- Kč bez DPH. Tyto projekty zpracujeme zákazníkům nejen v Brně a okolí, ale po celé ČR.

Rádi Vám poradíme a vše zpracujeme.