Projekty

Přemýšlíte nad vytápěním Vašeho domu a chcete zvolit co nejlepší řešení? Projekty topení

Není nic jednoduššího než se obrátit na odborníky, zadat pár základních parametrů o tepelně izolačních vlastnostech budovy, poskytnout stavební projekt ve formátu DWG (AutoCAD) a do jednoho měsíce obdržíte vše potřebné. Řešení vytápění s Vámi důkladně probereme. Porovnáme Vámi vložené investice s návratností systému a doporučíme vzhledem k Vaší konkrétní situaci nejlepší řešení topení na míru. Zpracování projektu provede zkušený projektant TZB za pomoci kvalitního software.

Proč zvolit Nás?

Naši projektanti, kresliči, výpočtáři tepelných ztrát, auditoři na dotace jsou praktici. Asi 60% projektů topení následně realizujeme, dozorujeme a uvádíme do provozu. Například na projekt projekt  podlahového topení poskytujeme při montáži materiál s desetiletou zárukou. Líbí se Vám, že projektant je zodpovědný za své chyby, že to není jako v politice, kde nikdo za nic nemůže? Pak se ptejte proč zvolit projektanta, který je oddělený od praxe a jen sedí za prknem a nikdy nebyl odstranit reklamaci a neví nic o běžných problémech při stavbě. Nedělejte chyby jiných. První co zákazníka napadne je kolik stojí projekt vytápění, cena. Je nutné říci, že žádný topenář sám neodhadne tepelné ztráty nízkoenergetického domu, je tedy nutné provést výpočet tepelných ztrát domu, navrhnout velikost otopných těles a dimenze potrubí.

Pokud to svěříte odborníkovi, tak do 10.000,-Kč bez DPH budete mít projekt topení.

Pro Vaši názornou představu se podívejte na případovou studii:

Vytápění kotle a podlahového topení

1) zákazník dlouho doma sám přemýšlí nad vytápěním novostavby rodinného domu v okolí Brna. Uvažuje o následujících možnostech:
 • krb + akumulační nádoba + solární systém
 • tepelné čerpadlo
 • plynový, nebo elektrický kotel
2) obrací se na Naši firmu SETOP s.r.o. Probíhá první konzultace po telefonu, padneme si názorově do noty a ještě ten samý týden máme osobní jednání. Provádíme na místě orientační porovnání variant a vzhledem k investicím doporučujeme možná řešení. Zákazník odchází s pocitem, že je mu najednou vše hned jasnější a nechává si čas na rozmyšlenou.

3) volba kotel a podlahového topení A je zvoleno, začínáme pracovat, už na první schůzce byla domluvena cena, která u projektů topení začíná od pevné hranice a nic tedy nebrání řešení zpracovat.

4) co má obsahovat projekt topení
Co má obsahovat projekt topení  Co má obsahovat projekt topení

Půdorys ÚT – tady zase vše uvidíte pěkně rozkreslené do jednotlivých místností s poznámkami a popiskami
Schéma zapojení ÚT – to je něco pro technické typy, podrobně rozkreslené kotelna, zkrátka vše co potřebuje topenář, instalatér pro sestavení bezchybné funkce topení. 

Půdorys podlahového topení, rozkreslené okruhy, délky, rozteče.
Půdorys podlahového topení, rozkreslené okruhy, délky, rozteče.

Pro Vaši názornou představu se podívejte na ukázkovou studii:

Vytvoření cenové nabídky na novostavbu rodinného domu

Naši společnost oslovil p. XY z Brna, že požaduje cenovou nabídku na novostavbu rodinného domu v Lipůvce. Cenové odhady na slepo neděláme a tak jsme p. XY pozvali k nám na firmu do Holasic u Brna.
Vytvoření cenové nabídky na novostavbu rodinného domu

Na první schůzce nám vyprávěl o svých představách, že slyšel o tepelném čerpadlu 11kW, krbu, solárních kolektorech, fotovoltaice, atd. Bylo nám hned jasné, že pán studoval na internetu, ale reálné řešení tam nenašel. Panovi XY jsemna základě jeho typu domu, stavebních konstrukcí, jeho stylu života a svých zkušeností zase já řekl svůj názor. Cílem přece není mít spoustu věcí, které jsou na trhu, ale cílem je perfektně fungující , pokud možno jednoduchý systém, který mu a jeho rodině bude vyhovovat po celou dobu životnosti stavby, a že víme jak na to.

Základem něčeho fungujícího, ať už je to auto, nebo dům je kvalitní návrh, výpočet a použití kvalitních materiálů, které jsou prověřeny v praxi.

Zkrátka jsme si plácli a pustili jsme se do projektu topení.
Zkrátka jsme si plácli a pustili jsme se do projektu topení.

Ptáte se, kdo ví co je kvalitní? No přece ten, kdo zakázky už přes 20 let realizuje, servisuje a odstraňuje závady. Zkrátka topenář a projektant s praxí na reálných stavbách. Při převzetí projektu jsme p. XY předložili podrobnou technickou zprávu, výpočet tepelných ztrát, podrobné půdorysy, schéma kotelny a soupis materiálu. Jaké bylo majitelovo překvapení, když jsme mu vyčíslili, že za cenu vloženou do projektu v hodnotě cca 18.000,-Kč ušetřil při realizaci topení spoustu zbytečných nákladů. Například zdroj tepla nemusel mít výkon 11, ale 8kW = úspora 46.000,-Kč, místo kombinace podlahového topení a 3ks těles po 3.000,-Kč a podlahových konvektorů 2ks po 16.000,-Kč stačí podlahové topení, že skladbou podlahy lze uspořit až 300,-Kč/m2 x 160m2 = 48.000,-Kč.

Celková úspora investičních nákladů 135.000,-Kč. Nemluvě o provozní úspoře cca 4.000,-Kč ročně, pokud by se zvolil zdroj tepla o zbytečně velkém výkonu.

Realizace pak byla hračkou. Práce proběhli přesně dle projektu, na základě smlouvy o dílo s podrobným položkovým rozpočtem a termínem předání díla. Co říci závěrem Můžu Vám jen poradit – nenechte si stavbu zkazit amatérským polovičatým řešením. Dům nestavíte na jeden rok, ale měl by Vám ke spokojenosti sloužit několik desetiletí. Zkrátka když něco děláme, tak to dělejme pořádně. Já sám se tím řídím a proto vedu úspěšnou firmu a můžu Vám pomoci. CHCETE ZNÁT ŘEŠENÍ ? CHCETE KVALITNÍ ŘEŠENÍ ? ZAVOLEJTE TEĎ A SPOLEČNĚ SE DO TOHO PUSTÍME !

Těšíme se na shledanou u nás v sídle firmy SETOP s.r.o., 10km od Brna, Holasice, Brněnská 83. 
Úspěšně realizované projekty si můžete prohlédnout v sekci REFERENCE Podívejte se "na projekt krbu s akumulační nádobou".

Společnost Setop, s.r.o., nabízí služby v oblasti technických zařízení budov s inženýrskou činností a technické podpory. 


Oblast projektování topení či vytápění

 • Vytápění - teplovodní systémy, vytápění, kotle, tepelná čerpadla
 • Plyn
 • Vodovod
 • Kanalizace
 • Technická pomoc
 • Zpracování cenové nabídky na projektovaná zařízení spolu s dodavatelskými firmami
 • Konzultace v oboru
 • Projekty jak pro nové stavby, tak i pro rekonstrukce


Vytápění

Projekt bude obsahovat návrh dimenzí potrubí a armatur s izolací, názorné schéma zapojení zdroje tepla, návrh zdroje tepla, který bude zvolen podle vašeho přání, podle tepelných ztrát objektu a podle typu domu. Zdrojem tepla může být kotel, kamna, krbová kamna, tepelné čerpadlo. Návrh otopných těles nebo podlahového vytápění s regulací. Pro kotle a krby je jsou částí návrh odkouření.


Vodovod a kanalizace

Projekt pro zdravotně technické instalace se dělí na dvě části, a to na vnitřní rozvody a přípojky vodovodu a kanalizace.
Pro projekt vnitřního vodovodu a kanalizace je důležité mít v projektové dokumentaci zakreslené veškeré zařizovací předměty (umyvadla, vany, sprchy, wc, myčky, pračky) pro dimenzování a umístění rozvodů a svodů.
Projekt přípojky vodovodu a kanalizace obsahuje: Ověření vodárenských zařízení, zda je možné objekt na parcele napojit ne stávající siť a za jakých podmínek. Projekt bude vypracován podle požadavků a směrnic vodáren.


Plynoinstalace

Projektujeme potrubí, armatury a přípojky STL a NTL plynovodních přípojek pro rodinné domy, areály i parcely a navrhujeme plynové skříně HUP. Projekt bude vypracován podle požadavků RWE.


Teplovodní podlahové vytápění

Teplovodní podlahové vytápění je inteligentní vytápění vhodné do všech rodinných domů, obchodů, kanceláří.  Všude tam, kde je potřeba příjemné teplo. Teplovodní podlahové topení je zalito přímo v betonové mazanině nad tepelně-zvukovou izolací. Předpokládaná teplota přívodní otopné vody je 35 až 55 °C.
Vyberte si podlahovou krytinu podle vašich představ a dbejte na to že druh nášlapné vrstvy podlahy jako jsou betonové, laminátové nebo dřevěné jsou velmi důležité a výrazně ovlivňují požadovaný výkon vlastního podlahového vytápění.
Vytvoříme vám nejideálnější řešení vytápění. Díky teplovodnímu podlahovému vytápění, které odborně navrhneme namontujeme a uvedeme do provozu.


Výhody teplovodního podlahového vytápění

 • menší pohyb vzduchu (menší prašnost)
 • mokré podlahy schnou rychleji a snižuje se tak riziko plísní, roztočů a vzniku alergií
 • snadnější údržba podlah (nelepí se prach)
 • úspora energie díky dokonalé regulaci a menší potřeba větrání
 • Velmi dlouhá životnost


Regulace podlahového vytápění

Termostaty pro podlahové vytápění, jsou ideální pro snížení spotřeby energie pro topení. Jakmile nastavíte prostorový termostat na požadovanou teplotu, bude automaticky ovládat  podlahové topení.


Tepelná čerpadla pro vytápění vzduch / vzduch

Chcete bydlet ekonomicky a šetřit životní prostředí? Navrhujeme, dodáváme a montujeme ideální řešení v podobě čerpadel. Všechny typy tepelných čerpadel zajistí pohodlné vytápění domů a budov.
Navrhneme vám nejideálnější řešení bydlení. Díky tepelným čerpadlům ušetříte nemalé částky za vytápění.
Tento způsob vytápění si získává stále větší oblibu zejména díky tomu, že spojuje kladné vlastnosti všech doposud známých tepelných systémů. Funguje bezobslužně, má levný provoz a je šetrný k životnímu prostředí. Investice do tepelného čerpadla se během několika let mnohonásobně vrátí.
Tepelné čerpadlo je vhodné pro levný ohřev TUV s úsporou až 75 % nákladů na teplou vodu. Tepelné čerpadlo využívá jako hlavní zdroj energie vzduch, lze tepelné čerpadlo umístit kamkoliv k domu nejideálnější řešením je položením na podstavec na zem. Nevhodným řešením je umístění tepelného čerpadla na střechu nebo fasádu domu z důvodu šíření hluku.


Proč si vybrat tepelné čerpadlo vzduch / vzduch pro ohřev TUV

 • Ušetří až 75 % nákladů na ohřev teplé vody
 • Vysoká účinnost až do -10 °C
 • Ohřívá teplou vodu až na 62 °C, Ochrana proti Legionelle
 • Ohřeje až 850 L /24 hodin
 • Ušetříte až 80% nákladů na energii.
 • Docílíte požadované teploty v místnostech, aniž byste škodili životnímu prostředí.
 • Požadovanou teplotu v interiéru si můžete podle potřeby regulovat


Tepelná čerpadla pro vytápění země / vzduch

Tepelné čerpadlo země - voda využívá kvalitního zdroje energie ze země. Energii získává až z hloubky, která nezamrzá nebo je pro tyto účely vytvářen hlubinný vrt. Samotné čerpadlo se pak umístí přímo v domě. Vychází z něj dvě trubky, které je propojují se zemním rozdělovačem. Pomocí tepelné centrály nebo zásobníku schraňuje získané teplo, které dále využívá pro ohřev vody nebo pro vytápění domu.


Proč si vybrat tepelné čerpadlo země / vzduch

 • kompletní zajištění tepla i teplé vody v celém domě. 
 • Vysoká účinnost při velkých mrazech
 • Navrácení počáteční investice


Projekty topení
 Projekty topení

Projekt kotelny na dřevo, dřevoplyn s ekologickým kotlem.
Projekt kotelny zpracovává náš zkušený projektant. Nemáme vazbu přímo na konkrétního výrobce a proto jsme schopni nezávisle navrhnout vhodný typ kotle.
Při návrhu projektu nového kotle na dřevo provedeme výpočet tepelných ztrát domu. Nejlépe na základě stavebního projektu ve formátu DWG. Pokud nemáte dokumentaci stavby, provedeme zaměření stávajícího stavu. To sice navýší cenu, ale kvalitní výpočet tepelných ztrát je pro návrh kotle nutný, povede k následným úsporám paliva a správnému návrhu objemu akumulačních nádob.
Při výběru kotle na dřevo budeme také sledovat jeho emisní třídu. Na trhu už se nesmí nabízet kotle nízkých emisních tříd a do budoucna se podmínky dále zpřísní. Účinnost kotle kolem 90% je také důležitá. Velký objem nakládací komory zajistí delší výdrž vytápění na jedno naložení paliva. Dalším důležitým faktorem při návrhu – projektu je výrobcem předepsaná teplota zpátečky (zpětné topné vody do kotle), kterou je nutno dodržet pro dodržení záruky. Aktuální informace Vám do projektu topení zpracujeme.

Výrobci kotlů na dřevo, dřevoplyn dnes nabízí kotle na kusové dřevo, kotle kombinované – kusové dřevo / pelety, peletové kotle. Kotle na kusové dřevo je nutné provozovat s akumulační nádobou. Peletové kotle je možno provozovat bez akumulační nádoby. Objem akumulace navrhneme na základě výkonu kotle.


Cena projektu topeníCena projektu topení

Pokud dostaneme dostatečné stavební podklady, ponechá se stávající rozvod potrubí topné vody a otopná tělesa, bude obvyklá cena projektu kotelny s výpočtem tepelných ztrát RD kolem 10.000,- Kč bez DPH. 

Projekty provádíme po celé ČR.

Kotel na dřevo je možné dodat od výrobců Atmos, Attack, Benekov, Dakon, OPOP, Rojek, Viadrus, Verner a další.


Vážení zákazníci, společnost Setop s.r.o. je rodinná firma, která je zde pro Vás již více jak 18 let. Naše služby provádíme v celém regionu Jižní Moravy.

Zavolejte nám, nepo napište a my Vám rádi odborně poradíme s výberem toho nejvhodnějšího zařízení pro Vás.

Kontakty:
Cenové nabídky, návrhy, obchod:
mobil: 733 539 189
email: obchod@setop.cz

Působíme po celé Moravě:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Morkovice, Prostějov, Olomouc, Kroměříž, Přerov, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hodonín, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Mikulov, Kyjov, Znojmo, Zlín, Otrokovice.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici:

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů